Öncelikle Neden Corian

Sizlere Aşşağıda Neden Corian için bazı sebepler sunduk

Düzenli temizlik ve dezenfeksiyonla birlikte Corian ® Solid Surface ürünleri, bir yüzeydeki bakteri ve virüsleri ortadan kaldırmanın güvenilir bir yoludur. Bu kadar basit. Corian ®  Solid Surface pürüzsüz, kusursuz bir görünüme sahip gözeneksizdir. Uygun temizlik ile malzeme  küf ve bakteri üremesini desteklemez. Mikropların ve virüslerin saklanacak yerleri yoktur.

Yenilikçi tasarımları ve kalıcı renk paleti ile Corian  , tüm tasarım beklentilerinizi gerçekleştirecek. Hayatınızın karşısına ne çıkarsa çıksın karşı koyacak kaliteli bir ürün seçerken hayallerinizi gerçekleştirecektir. Bir ömür boyu dayanacak bir yüzey seçtiğinizi bilerek içiniz rahat olsun! Corian güzel görünümünü korur ve günlük aşınma ve yıpranma ile meydana gelebilecek darbelere ve kesiklere karşı dayanıklıdır.

Corian  ömür boyu kolay bakım için yapılmıştır.  Corian yüzeylerinizin güzel görünmesini sağlamanıza yardımcı olacak basit yönergelerimizi takip edin . Peki bu yönergeler nedir

Sıvılar Coriana’ a nüfuz edemese de , dökülenleri oluştukları anda silmek en iyisidir. Genel olarak, standart bir ev tipi mutfak spreyi ile birlikte kullanılan nemli bir mikrofiber bez çoğu lekeyi çıkarır.

Corian tezgahlarınızı temizlemek için ihtiyacınız olan tek şey ılık sabunlu su, amonyak bazlı ev temizleyicisi veya özel bir tezgah temizleyicisidir. Bununla birlikte, yüzeyi matlaştıran mumsu bir birikim bırakabileceklerinden, pencere temizleyicilerinden kaçının. Daima dairesel hareketlerle temizleyin.

Yüzeyde su kurumaya bırakılırsa, tezgah üzerinde film birikecektir. Bu film tezgah yüzeyini matlaştıracak ve yüzeyin lekeli ve pürüzlü görünmesini sağlayacaktır. Film birikmesini önlemek için, döküldükten ve temizlendikten hemen sonra tezgahı tamamen kurulamak çok önemlidir.

Bazı Corian renkleri, düzgün bir yüzey elde etmek için daha sık temizlik gerektirebilir. Daha koyu renkler, açık renklerden daha fazla dikkat gerektirir. Zamanla, uygun bakımla bile tezgahınız bir parlaklık kazanacaktır. Koyu renkler hafif çizikleri daha kolay gösterebilir. Ancak içiniz rahat olsun – tezgahınızı orijinal görkemine döndürmek kolay bir işlemdir.

Corian Mutfak Tezgahı Modelleri 2022 ve neden Corian Mutfak Tezgahı

Corian Dayanıklıdır
1967 de pazara çıktığı günden itibaren dupont corian hayatı kolaylaştıran son derece dayanıklı bir malzeme olma özelliğiyle kendini ispatlamıştır. Delamine olmaz ve günlük kullanım sonucu oluşabilecek aşınma ve yıpranmaya karşı koyar. Yoğun trafik alanlarının bir çok etkisine, kesiklere ve sıyrıklara dayanıklıdır. Corian mekanik, termal, elektiriksel ve diğer yüzel özellikleri için test edilmiştir

Corian Hijyeniktir

Dupont Corian gözeneksiz bir malzemedir. Malzeme tamamen masiftir ve ek yerleri belli olmayacak şekilde üretilir, bu özellik yüzeyi hijyenik kılar. Corian yüzeyleri bakteri ve mantar gelişimini önler. Corian ‘ın bağımsız bir laboratuvar tarafından uluslar arası bir standart olan DIN EN ISO 846 ya göre hijyenik bir malzeme olduğu onaylanmıştır

Corian Yenilenebilir

Dupont Corian ile tasarlanan yüzeyler, hafif aşındırıcı deterjanlar ve bir ovma süngeri ile ilk günkü görünüşüne kolayca döndürülebilir Örneğin sigara yanıkları bu yöntemle kolayca giderilebilir. Hatalı kullanım ve kaza sonucu oluşabilecek hasarlarda çoğu zaman malzemeyi tamamen değiştirmeye gerek kalmadan yerinde onarılabilir.
Corian zararsızdır.
Dupont corian kimyasal olarak atıl ve toksik olmayan bir malzemedir. Normal oda sıcaklığında gaz emisyonu yapmaz. yakıldığı zaman esas olarak karbon oksitleri serbest bırakır ve oluşan dumanın rengi çok açıktır ve halojenlenmiş zararlı gazlar içermez. Bu özellikleri sayesinde Corian havaalanı bankoları gibi uygulamalarla halka açık alanlaıda, duvar ve çalışma yüzeyleri olarak hastane ameliyathanelerinde ve yoğun bakım odalarında ve yolcu gemilerinde yoğun olarak ve güvenle kullanılmaktadır.

Corian masiftir

Renk ve dokular malzemenin derinlemesine aynı kalır ve aşınmaz. Dupont Corian masiftirve delamine olmaz.
Corian ‘ın ek yerleri belli olmaz
Dupoan Corian ile tasarlananuygulamaları yalnızca hayal gücünüz sınırlayabilir. Corian yüzeyler için neredeyse sınırsız tasarım seçeneği sunarak ek yerleri belli olmayacak şekilde birleştirilebilir. Örneğin uzun bakolar atölyelerde parça parça üretilerek montaj alanında birleştirilebilirler. Kenar detaylarıda daha kalın görünmesi için güçlendirilebilir.
Corian ısıyla şekillendirilebilir
Dupont corian 2 ve 3 boyutlu tasarımlar oluşturmak için kontrollü ısılarda ahşap veya metal kalıplarda şekillendirilebilir. Kabartma efektleri de özel baskı teknikleri kullanılarak yaratılabilir.
Corian ışık geçirgen özelliği
Dupon Corian ın yarı ışık geçirgenliği özellikle açık renklerde ve ince plakalarda oldukça dikkat çekicidir. Pek ço tasarımcı bu özelliği değişik uygulamalardaki aydınlatma efeklerinde veya lamba tasarımında kullanıyor. Illumination serisi adındaki yeni renk grubu özel aydınlatma efekleri yaratmak için arttırılmıştır saydamlığı ile 6mm ve 12 mm lik plakalar halindeki 6 renkten oluşuyor.

Corian ahşap gibi işlenebilir

Dupont Corian benzer gereçler kullanılarak ahşap gibi işlenebilir. Dupont Corian imalatçılarının çoğu marangozluk dalında eğitim almıştır.
Corian çevre dostudur
Dupont Corian üretim sürecinin tüm aşamalarında atık ve enerji tüketimini sınırlamak amacıyla son derece sıkı standartlara uyacak şekilde üretilir. Malzemenin kendisi ve yapıştırıcılar ve montaj için kullanılan dolgu macunu organik bileşiklerden çok az yayması nendeni ile ürün GREEN CARD Indoor Air Quality onayı almıştır.